Õlivahetus Tartus - Autoluks OÜ

Oleme avatud E-R 9-18 (vaata kaardil), Tel. 5853 3080

Mootoriõli vahetus tuleb autol teostada vastavalt tehase poolt ette nähtud hooldusvälbale. Sõltuvalt auto mudelist / vanusest on vastav hooldusvälp üldjuhul iga 10000 - 30000 km läbimise järel. Autoluks OÜ autoteendinduses kasutame teie auto jaoks kvaliteetseid, tootja tehase nõuetele vastavaid õlitootjaid ja teostame õlivahetuse koos filtritega kiirelt ja soodsalt.

Väärt ära märkimist on ka, et Eesti oludes on mõistlik õlivahetus teostada mitte harvemini kui 15000km läbimise järel või siis korra aastas (niiske kliima ja suur temperatuuri kõikumine). Põhjused, mis tingivad tihedama hoolduse vajaduse:
  • Tihti läbitakse lühikesi vahemaid, mille jooksul mootor ei jõua üles soojeneda
  • Tihedad linnasõidud ja ummikutes viibimine
  • Autoga sõidetakse sagedasti kõrgete pööretega
  • Jahutsuvedelikku sattumine mootorisse, mis halvendab õli määrdeomadusi

Õlifiltri vahetus

Iga korralise hoolduse korral, kus teostatakse õlivahetus, tuleb kindlasti ära vahetada ka õlifilter. Selle tulemusena väldime vanade õlioskaste sattumist uude õlisse ja tagame õlile maksimaksimaalselt head määrdeomadused.

Õhufiltri, Salongifiltri ja Kütusefiltri vahetus

Korraliste hoolduste ajal on samuti üldjuhul mõistlik ära vahetada õhufilter, mis varustab mootori toitesüsteemi puhta õhuga. Vana ja kulunud õhufiltriga võivad mootorisse sattuda võõrkehad, mis suurendavad hõõrdumist ja kulumist ja seeläbi vähendavad mootori eluiga.

Iga 20000-30000km kilomeetri tagant tuleks ära vahetada ka salongifilter, mis aitab auto salongi tuua puhta ja kuiva õhu. Vananenud ja vahetamist vajava salongifiltri üheks tunnuseks on auto klaaside "higistamine".

Kindlasti mitte vähemolulisem pole ka korraline kütusefiltri vahetus korra aastas või iga 30000-60000km läbimise järel. Kütusefiltri ülesanne on auto toitesüsteemi juhtida puhast, võõrosakestest puhastatud kütust. Seeläbi tagame mootori ühtlaste toimimise, võimsuse säilimise ning väldime kütusekülu mitteoptimaalset suurenemist.

Helista meile konsultatsiooniks (5853 3080) ja leiame teie probleemile üheskoos sobivaima lahenduse!

NB! E-maili teel kontakteerudes tuleb arvestada pikenenud vastuse ajaga. Palun pange antud juhul kirjaga kaasa ka oma kontakttelefon, et saaksime teiega hilisemalt ühendust võtta!

<< Tagasi Teenuste Nimekirja